WADF TURKEY INSTRUCTIONS - WADF - TR - WADF

INSTRUCTIONS

 

ULUSLARARASI OPEN ONLINE ARJANTİN TANGO (SALON TANGO)  KATEGORİSİ YARIŞMA TALİMATI

 

 

AMAÇ :

Bu yarışma talimatının amacı; uluslar arası Arjantin Tango yarışmasının, yarışma talimatında yazılı olan kurallara uygun olarak yönetilmesi ve bununla ilgili yapılacak olan organizasyonların esas ve usullerini belirlemektir.

KAPSAM:

Bu yarışma talimatı katılan tüm sporcuları, ve diğer tüm görevlileri kapsar. Bu kurallar, organizasyonun onayladığı veya izin verdiği tüm Arjantin Tango yarışma etkinlikleri, organizasyonları için geçerlidir.

 

YARIŞMA İŞLEYİŞİNDE DEĞERLENDİRME ve PUANLAMA SİSTEMİ

Bu yarışma eleme usulü ile yapılacaktır, her yarışmacının performansı kendi seçtiği ve oynatacağı bir parça (1.30 dk ) süre ile sınırlıdır. Süre aşımları değerlendirmeye alınmaz, 20 saniye içinde sıradaki yarışmacının performansına geçilir.

Yarışma, Arjantin Tango (Salon Tango) olarak değerlendirilecektir.

 

YARIŞMALARA KATILIM

Yarışmaya Yurt İçi ve Yurt dışından müracaat eden herkes katılabilir, yarışmadan önce belirtildiği gibi kaydını organizasyona yaptırmak ve yarışmacı numarasını almalıdır.

 

YARIŞMA MÜZİKLERİ

Yarışmanın müzikleri, her yarışmacı tarafınca yarışmadan önce belirlenir, sırası gelen yarışmacının olası yaşayacağı bir aksaklık için bekleme yapılmaz sıradaki yarışmacıya geçilir.

Eleme turlarında maksimum süre 1.30 dk salon tango müziği ve Finalde yine kendi müziği olup finalde müzik süresi maksimum 3 dk dır. Yarışmacılar performans gösterecekleri alanları ve müzik çalarlarını müziklerini önceden hazır ederler.

 

YARIŞMA KURALLARI VE YAPILIŞ

 1. Finale kalan Yarışmacılar kendi yaşam alanlarında daha önceden indirmiş oldukları zoom programından kendilerine iletilecek linki tıklayarak online olurlar. Olası aksaklığa meydan vermemek için önceden programı kontrol etmelidirler sıkıntılı durumlarda teknik ekibe bilgi verilmelidir. Bu durum yürürlüğü değiştirmez.
 2. Uluslararası “Salon Tango” yarışması eleme ve final turlarından oluşur.                   İLK OLARAK tüm yarışmacılar dans stillerinde maximum 1.30 dakikalık video kayıt ederek worldartistictr@gmail.com adresine göndermelidir. isim soyadı, şehir, ülke, gsm ve email bilgilerini gönderirler. kayıt olup sıra numarası alırlar.
 3. Final turu 6 çiften oluşmaktadır. Ancak yarı finalden final turuna geçerken eşitlik durumu olur ise maksimum 7 minimum 3 çift ile final yapılacak şekilde eleme yapılır.
 4. Yarışmacılar zamanlamalarını kendileri takip etmek zorundadır.
 5. Final turu en az 3 en fazla 7 çiftten oluşabilir.
 6. Final turunda çiftler derecelendirilir. Birinci, ikinci, üçüncü…En yüksek derece birinciliktir.
 7. Aynı derece, aynı turda 2 ayrı yarışmacıya verilemez.
 8. Final turunda muzikler arasında en az 20 saniye ara verilir.
 1. Final turunda her finalist kendi müziği ile katılır maksimum 3 dk olacak şekilde süresini kendileri belirler. Çiftler Arjantin Tango ya uygun olarak giyinirler

 

DİSKALİFİYE ETME DURUMLARI:

* Yarışma düzenini olumsuz etkileyebilecek uygunsuz davranışlarda bulunan yarışmacılar, Başhakem tarafından yarışmadan diskalifiye edilebilirler.

* Diskalifiye edilen çiftin herhangi bir yarışma hakkı kalmaz.

* Bir çift diskalifiye edildiğinde o anki sıralamada arkasından gelen çift diskalifiye edilen çiftin yerini alır.

 

Arjantin Tango dans disiplininde uyulması gereken bilgiler:

 • Müzikle uygun tempoda yürüyebilmek, Müzikalite, Akış, Uyum, Koreografi, Kostüm uyumu, figür ve kombinasyonlar.

 

 ÖDÜL

Yarışmada derece alan ilk 3 katılımcı ödüllendirilir.

 1. Çifte Tango Ayakkabısı ve Milli Eğitim Bakanlığı Tango Usta Eğiticiliği yapabileceği Arjantin Tango Kursuna ücretsiz katılma hakkı verilecektir.
 2. Çifte ilk festivalimiz etkinliklerine ücretsiz katılım imkanı verilecektir.
 3. Çifte ilk festivalimiz etkinliklerine %50 indirimli katılma imkanı verilecektir.

 

KAYITLAR

a)Web sitemiz kayıt bölümünde yayınlanmış olan bilgileri yine sayfada bulunan worldartistictr@gmail.com epostamıza ileterek kayıt olunabilecektir. Kayıt ÜCRETSİZDİR.

 

.

COMPETITION RULES:

Category: Argentine Tango (Hall Tango) each couple will dance a piece.

It will be done gradually according to the number of participants.

Duration: 1.30 minutes The shows will be held one after the other.

After the referee evaluation, the contestants whose numbers are read will dance once again. They will choose and play their music.

 

 

Statistics
Unique: 138289
Online: 1
Today Unique: 5
Yesterday Unique: 9

--------------------------------------------------------------------

      

Contents Rss - News Rss

Desing and Programming: Muharrem AYDOĞAN